10 Şubat 2017 Cuma

MİM / AKLIMDA DELİ SORULAR

Yine ben!
 Bu sıralar kararlılıkla yazmaya çalışıyorum buraya :)
Bu beni çok mutlu ediyor.
Her neyse gelelim yazının en güzel kısmına :)
Canım Elif beni mimledi! Bu benim ilk mimlenmem. Bu yüzden acemiliğimi sezebilirsiniz. Lütfen çaktırmayın :D
Haydi,başlayalım mı?!1)Almaktan asla vazgeçemeyeceğin bir şey var mı?
Bu sorunun cevabı çoğunuz için - Elif'in de dediği gibi - çikolata olabilir. Lakin ben aynı şeyi söyleyemeyeceğim :/ Benim almaktan vazgeçemediğim ve hep de öyle olacak şey kalem. Kalemleri pek bi severim. Çok fazla.


2)Büyük, kocaman bir acı hissettiniz mi?
Bu büyük, kocaman acının tek müsebbibi serçe parmak mı sizce de? Düşündüm de, kesinlikle büyük, dev kadar bir acısı var bunun.  Yok yok, bundan daha büyük acılar da mevcut ne yazık ki... Lakin iç karartmaya ne hacet! Sadece şunu söyleyebilirim, en büyük acınız serçe parmak acısı olsun.
3)Altın günlerine dair korkunç bir anın var mı?
Altın günlerinden nefret ederim! Nedeni çocuklar değil, gereksizliği :D 
Çocuklar benim için sıkıntı olmadı hiçbir zaman. Çünküsü pek severim onlarla oynamayı :) Korkunç değil sevimli anılarım var o yüzden :D4)Özel bir yeteneğin olsa ne olmasını isterdin?
Sanırım uçmayı isterdim :) Bulutlara dokunmak için isterdim bunu da...Şükrü Erbaş'ın da dediği gibi, Gözlerimle değil dudaklarımla...5)"Etraf ne der" diye düşünmeden hareket edebilir misin?
"El alem ne der sözü kadar duvarları yüksek bir hapishane var mı?"
Bu sözün kime ait olduğunu bilmiyorum ama tam olarak bize söylenmiş bir söz! Üzülerek söylüyorum ki ben de çoğu zaman bu hapishanenin duvarlarına tosluyorum.6)Hangi mevsimi seversin?
Kesinlikle sonbahar! Kışın yazı, yazın da kışı özlesem bile zaman zaman, sonbaharı severim ben. En çok onu severim. Yaprakların süzülerek yere düşmesini izlemeyi severim ben. Severim işte, sonbahar neticede...7)Blog yazmak sana ne kattı?
Çok şey... Parmaklarıma özgürlük, kalbime kanat, keseme güzel anılar...
8)En sevdiğin dizi, film, animasyon ve kitap hangileri?
Diziyi ikiye ayırmak istiyorum. İlki Yunus Emre dizisi. İkincisi de elbette Sherlock :) Bayılarak izledim her ikisini de. 
En sevdiğim/seveceğim filmi henüz izlemedim ne yazık ki. Varsa benim için tavsiyeniz, mutlu olurum benimle paylaşmanıza :)
Animasyon kesinlikle Totoro :)
Kitap ise Şeker Portakalı. Zeze beni çok etkilemişti. Ahh Zeze...
9)Düşlediğin hayatı yaşayabildin mi?
Elif'e katılıyorum bu konuda. Gönlümüzce kurduğumuz hayaller yetmez mi? Hiç şüphesiz yeter!
10)Gece yarısı uyanıp sevdiğiniz birinin nefesini dinlediniz mi?
Babamın horlama sesi kalp ben :D 
Benim cevaplarım bunlardı :) Umarım okurken sıkmamışımdır sizleri. Ben çok eğlendim. Davetin için teşekkürler Elifcim :)
Başka bir mimde görüşmek üzere.
Dostça-kalın.


10 yorum:

 1. Kalemleri sevdiğini biliyorum instagramdan. Hatta göz koydum. Ya sen bir çekiliş yapsana kalem ver bize....

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Olur tabii. Pek de güzel olur :) Ben bunu bir düşünüp tasarlayayım. Belki yakın zamanda minik bir çekiliş yapabilirim sizler için ♡
   Sevgiler :)

   Sil
 2. Cok guzel, eglenceli bir yazi olmuus ki buu :) Ayrica bulutlara dokunabilmeyi istemek cok guzel bir sey! Ben de cok isterdim. ❤

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hii ^^ Nasıl mutlu oldum ki :) Çok teşekkür ederim ♡ İstemeye devam edelim o vakit! Belki bir gün... ♡

   Sil
 3. Sorularda cevapları gibi güzeldi. Bu arada bulutlara dokunmayı çocukluğumdan beri bende istemişimdir.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler :) Nasıl olacak hiçbir fikrim yok ama bir gün olabileceği umudunu hep içimde taşıyorum ben de.

   Sil
 4. Hiç acemilik hissetmedim. Gayet profesyonel olmuş :)) Hele ki blog için yazdıklarınız çok güzeldi. Eğer izlemediyseniz "Yeşil Yol" "3 İdiot" aksiyon severseniz "Panzehir" bu filmlerin hepsini ben çok sevmiştim. İzlerseniz, inşallah sizde seversiniz. Sherlock harikadır gerçekten :) Sevgilerimle...:)))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorumlarınız çok mutlu ediyor beni :) Vâr olun daim. Tavsiyelerinizi en kısa zamanda izlemeye çalışacağım inşaAllah :) Esasen "Yeşil Yol"u Trt de izlemiştim ama kopuk kopuk zihnimde. İlk sıraya onu koyuyorum o yüzden :)
   Çok teşekkür ediyorum.
   Sevgiler :)

   Sil
 5. Sık sık yazıyor oluşun o kadar çok mutlu ediyor ki, bir tık uzağımda oluyor satırların ♥ Harika değil mi? Cevaplara bayıldım ♥ Ah Zeze, nasıl da unutmuşum onu...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle öyle ♡ Seninkileri okurken aynı hissi ben de yaşıyorum, içimde güzel duygular yeşeriyor :) Çok teşekkür ediyorum ^^
   Zeze'nin yeri başkadır :)

   Sil